Základní nastavení TS serveru pro WINDOWS

Autor: Raziel-CZ <admin(at)raziel-cz.net>, Téma: Návody, Vydáno dne: 19. 02. 2007

Na základě požádání uživatele našeho fóra jsem si dovolil vytvořit velice stručný návod na instalaci a první spuštění TeamSpeak serveru pro operační systém Windows. Vše v tentokrát krátkém článku...

Na požádání uživatele zde zveřejňuji velmi stručný návod na zprovoznění TS serveru pod platformou Windows včetně základního nastavení. Vše v bodech.

- stáhneme instalační soubor ts2_server_rc2_20201_win.exe z naší Download sekce na stránce www.teamspeak.cz
- nainstalujeme "program" dle konkrétních požadavků uživatele do konkrétního adresáře (standardně Program Files)
- spustíme exe soubor server_windows.exe, kdy se nám po prvním tomto spuštění na monitoru zobrazí hesla Super a ServerAdmin, která si poznamenáme a uložíme na bezpečné místo, popř. změníme (popsáno níže)
- přes webový prohlížeč se přihlásíme k serveru tím, že vypíšeme IP (v našem případě odkaz "http://195.113.36.36:14534/index.html") s portem defaultně "14534" za dvojtečkou (odkaz je kompletní, nedoplňujte)
- přihlásíme se jako SuperAdmin s údaji, které jsme získali při prvním spuštění serveru kde budeme mít k dispozici veškerá nastavení

První co uděláme je kliknutí na položku "Servers" kde uprostřed v " Server Overview" (přehledu serverů) zvolíme existující a klikneme na "Select".

- z menu vybereme "User manager" a upravíme, popřípadě vytvoříme, si svého ServerAdmina, (podřízeného TS Admina) který má přístup k jednomu konkrétnímu serveru)
- totéž uděláme v položce "SuperAdmin manager" s tím, že upravujeme údaje SuperAdmina (v žádném případě nesmíme zapomenout tyto přihlašovací údaje, jde totiž o hlavní přístup, bez kterého jsme odříznuti od nastavení TS serveru)

Nejdůležitější věcí pro provoz jakéhokoliv serveru po internetu je míti vlastní statickou IP adresu (veřejnou). V opačném případě je provoz TS možný pouze ve vnitřní sítí, nikoliv v síti internet!!!

To jest postup pro první administraci svého serveru pod platformou Windows. V Linuxu by mělo být veškeré nastavování TS serveru naprosto shodné, kromě samozřejmě instalace. Postup jak na instalaci a zprovoznění TeamSpeak serveru pro Linux se pokusíme v nejbližší době též zhotovit.